Verslag AFC toernooi, Rap meiden onder 9

10 juni 2019

Op 30 mei speelden de meiden onder 9 van RAP alweer hun tweede toernooi, nu bij AFC. Het begon bij AFC al feestelijk bij de gezamenlijke warming-up van de honderden deelnemende voetbalmeiden op swingende muziek. In de eerste wedstrijd tegen het toch sterke AFC bleek hoe snel de meisjes vooruit zijn gegaan in een jaar tijd. Ook het tactische plan van de leiders Stef en Robin pakte goed uit. Vanuit een sterke verdediging, met Marit, Cleo en Josephine als steunpilaren, werd ingezet op de snelle omschakeling, via het middenveld met de sterk debuterende, felle Amelia en de creatieve, multi-inzetbare Ilani. Zo werd de supersterke voorhoede vlotjes gevonden, Anna, de snelle en sterke dribbelaar, en de snelle en trefzekere Isabel. AFC werd opgerold met 4-1. Onder meer door een doelpunt uit een wonderschone combinatie over meerdere schijven. Via Marit en Cleo kwam de bal uiteindelijk bij Anna terecht aan de linkerkant. Zij haalde de achterlijn, gaf een perfecte voorzet, waarna Isabel de bal zonder aarzelen hoog in de touwen joeg. In de tweede wedstrijd tegen het taaie Swift bleek weer dat de RAP-meiden echte toernooivoetballers zijn. De teamgeest is het geheime wapen. Het werd een zwaarbevochten, maar verdiende overwinning: 2-0. In de derde wedstrijd, tegen het iets zwakkere Blauw-Wit, sloeg de vermoeidheid toe, maar ook deze wedstrijd werd geroutineerd uitgespeeld. Bijzondere vermelding verdient het eerste seizoensdoelpunt van Cleo, dat vanaf de zijlijn met luid gejuich werd begroet. Weer 2-0. Daarna kon het feest beginnen. Het geweldig georganiseerde meisjestoernooi – met gratis appels en bananen voor iedereen – werd natuurlijk beëindigd met de prijsuitreiking. Op de trappen van het terras kregen de meisjes van RAP een enorme beker, onder applaus van het in massaal opgekomen publiek. De beker ging van hand tot hand, het team ging gezamenlijk op de foto, en nog een keer klonk de inmiddels bekende yell: ‘Rap, Rap, Rap, geef de bal een trap. Schiet ‘m in het doel, want wij zijn cool. Yeah!’